2018 m. kovo 24 d., šeštadienis

Austin Kleon "Vok kaip menininkas"

Bandant atrinkti vieną pagrindinę šio kūrinio mintį, pabandysiu išreikšti ją taip: geras menininkas yra savotiškas vagis, kuris perkuria kitų idėjas savaip ir tokiu būdu tampa unikalus bei atranda savo kelią. Knygoje "Vok kaip menininkas" atskleidžiama būtent kaip tai padaryti, jaučiasi autoriaus noras įkvėpti skaitytojus kurti ir tai tikrai veikia (patikėkite, remiuosi asmenine patirtimi).

Knygoje ryškus modernistinis šių dienų pasaulis: autorius ragina viskuo domėtis naudojant Google paieškas, liaudiškai tariant neveja į šuns dienas ir tų, kurie apsimeta visažiniais menininkais bei net ragina pabandyti apsimetinėti kažkuo kol to galiausiai pasiekiama.

Image result for vok kaip menininkasNesu tikra ar esu didelė tokio stiliaus (pavadinkim 'patarimų') knygų mėgėja, bet ši visgi įtraukė ir nuteikė gan pozityviai. Autorius Austin Kleon nepateikė iš galvos surinktų patarimų, skatinančių rūpintis savo kaip kūrėjo gyslelėmis. Jis pateikė daugybę įdomių faktų, negirdėtų citatų, nemažai tiriamosios medžiagos. Labai jaunatviškas ir įtaigus rašytojo stilius įtrauks jus nuo pat pirmų knygos puslapių, o įvairios nuotraukos ir ranka daryti piešiniai dar kartą patvirtints rašytojo kūrybinę gyslelę


Visgi tiems, kurie galvoja, jog šios apžvalgos užtenka norint suprasti knygos esmę ir nenorintiems paskaityti pilnos versijos, pridėsiu ir savo nuomonę. Šiuo metu labai domiuosi Instagram'o ypatumais, skaitau daug straipsnių, stebiu daug žmonių ir, kaip pasakytų Austin Kleon, atlieku savotišką tyrimą. Tikriausiai ne vienas žinote dažnai pateikiamas Instagram'o anketų populiarumo priežastis: jog raginama išlaikyti spalvų stilių, panašią tematiką, kelti atitinkamus postus kaip tarkim garsaus prekės ženklo kavos gėrimas - IT IS A MUST - pasakytų tikri instagrameriai. Aš visgi siūlau išlaikyti savitumą ir stengtis kurti savo turinį pagal savo įsitikinimus ir požiūrį, nes vienodai pateikiamas turinys galiausiai gali nieko gero neatnešti. Taip pat teigiama ir šioje knygoje - tikras menininkas turi vogti taip, jog galiausiai transformuotų ir suasmenintų idėjas pagal save, o ne tik mėgdžiotų kitų darbus.

Visgi pati save laikydama menininke pabaigai priminsiu jau ir knygoje paminėtą mintį- visada kaupkite savo idėjas ateičiai. Galbūt pasirinksite tai daryti senamadišku būdu besinešiojant užrašų knygutę, galbūt įsirašysite idėjas į telefoną - jūsų pasirinkimas. Bet atminkite, jog kūrybiningus žmones minčių kratiniai aplanko kiekvieną dieną ir šiomis, informacijos pertekliaus dienomis, nerizikuokite prarasti savo geneliausių minčių!

Kaip autorius patarimų kūrybiškumo tema knygoje sugebėjo įtraukti ir pinigų tematiką? Kaip atrodo jo, kaip aktyvaus ir ganėtinai nemažai pasiekusio kūrėjo darbo vieta? Kaip susieti kūrybinę gyvenimo pusę turint begalę kitų veiklų, įskaitant ir suaugusiojo žmogaus 40 valandų per savaitę darbą ir pareigas? Į visus šiuos ir be galo daug visiems galvose kirbančių klausimų Austin Kleon pasistengė atsakyti savo kūrinyje ir patikėkite, sužinosite daugybę paprastų, bet genialių idėjų bei atsakymų.

Kam rekomenduočiau skaityti šią knygą? Tikriausiai labiausiai tiems, kurie išgyvena du skirtingus, bet nežinios kupinus laikotarpius: mokyklos baigimą ir visus aukštojo mokslo metus, kai slaptai tikimasi išlaikyti tą amžino studento statusą ir turėti šansą gyventi be įsipareigojimų ar suaugusiųjų žmonių rūpesčių. Ta nėra vienintelė Austin Kleon knyga, esu tikra, jog dar bent vieną iš jo parašytų dar tikrai paskaitysiu ir gal net apžvelgsiu šiame bloge. Taip pat nebijokite pasidomėti šiuo rašytoju plačiau tiek YouTube video įrašuose, tiek Google straipsniuose rasite tikrai įdomių ir dėmesio vertų istorijų - kviečiu šį kartą neapsiriboti tik viena knyga ir praplėsti akiratį būtent tada, kai tai tikrai įmanoma - skaitmeniniame amžiuje.

Džiaugiuosi, jog internete pamačiau lietuvius, skaitančius šią knygą, tai buvo tarsi lengvas atradimas 2018 metų pradžiai, pradedant rūpintis užsibrėžtų tikslų įgyvendinimu, naujomis ir dar nepasinaudotomis galimybėmis ir pažadais atrasti savo pašaukimą. Vienam, bet itin pozityvių minčių vakarui skirta knyga galbūt padės jums drąsiau žengti žingsnį link savo svajonių - būtent to tikiuosi ir aš šiais naujais metais - kūrybiškų ir pozityvių pačios kurtų akimirkų.

1 komentaras:

Agnea rašė...

Lqbas! Beieškodama knygos aprašymo užmačiau tavo tinklaraštį. Esi tikra šaunuolė ir mintis perteiki labai gerai! Perskaičiau keletą aprašymų ir knygos labai sudomino! Noriu pagirti ir laukiu naujų straipsnių! Keep going! 💕
P.S jei įdomu, gali užsukti ir į mano blog'ą 😄🤷‍♀️