2013 m. lapkričio 10 d., sekmadienis

Veronica Roth "Lojalioji"

Veronica Roth "Lojalioji"


Neskaičiusiems "Divergentė" ir "Insurgentė" skaityti šį aprašymą draudžiama!

Ši knyga yra visiškai naujai iškepta pasauliniu mastu. Serijos "Deivergentė" gerbėjai žino turbūt ir tikslią datą, be to, galbūt dauguma iš jų jau ir perskaitė šią knygą. Save taip pat vadinu "Divergentės" gerbėja, todėl šią knygą ir perskaičiau viena pirmųjų Lietuvoje. Šis aprašymas yra atnaujintas, pritaikytas būtent lietuviškai knygos versijai, nes iki tol buvo apie anglišką variantą.

Veronica Roth šiame bloge minima ne pirmą kartą. Rodos visai neseniai aprašinėjau jos pirmąsias dvi trilogijos dalis, kurias galite rasti ir čia:
http://skaitomknygas.blogspot.com/2013/05/veronica-roth-divergente-veronica-roth.html
http://skaitomknygas.blogspot.com/2013/05/veronica-roth-insurgente-neskaiciusiems.html

Trumpai priminsiu apie pirmąsias dvi knygas:

Divergentė:
Šioje knygoje susipažinome su veikėjais. Kaip pagrindinė iš jų pasirinko Bebaimių luomą, buvo apmokoma ten ir susipažino su kitais veikėjais, tuo pačiu ir su vaikinu, kurį pamilo - Tobijumi. Pirmoji knyga baigėsi. Knygos pabaigoje prasideda kova su valdžia ir Eruditais, kitu luomu.

Insurgentė:
Šioje knygoje įvykių buvo kaip niekad daug. Vienas iš svarbesnių - Tričės pykčiai su Tobijumi, privedę juos prie išsiskyrimo... Taip pat šioje knygoje tęsėsi kova su valdžia. Priminsiu ir tai, jog Tričė tapo sąjungininke su Tobijaus nekenčiamu tėvu ir tokiu būdu išdavė savo mylimąjį, nepasakiusi jam tiesos. Šie du jaunuoliai ėjo skirtingais keliais, tikėjo skirtingais žmonėmis ir skirtingomis baigtimis. Bet galiausiai knygos pabaigoje jie vėl susitiko ir suprato, kad klydo abu.

Lojalioji

Ši knyga pribloškė visą pasaulį įvairiomis prasmėmis. Manau, kad jūs būsite vieni iš priblokštųjų...
Galiu pasakyti, jog šioje knygoje atsiras dar daugiau veikėjų, keli iš senesnių žus... Bet toks jau yra tas karas. Mirtys yra neišvengiamos... "Insurgentės" pabaigoje buvo atskleista nauja veikėja su Tričės pavarde bei "kito pasaulio" atskleidimas. Šie dalykai itin susiję tarpusavyje ir itin svarbūs trečiojoje knygoje, nes būtent joje Tobijus, Tričė ir kiti veikėjai keliaus į tą "kitą pasaulį", kuris, beje, bus artimas būtent mūsų pasauliui.

"Insurgentės" knygoje visi pasigedome romantiškų santykių tarp Tobijaus ir Tričės. Šioje knygoje jų bus apstu. Aišku, bus ir pykčių, kurie galiausiai vistiek baigsis susitaikymais. Bet viena vienintelė Tobijaus padaryta klaida pakeis jų santykius gerokai.

Atvykę į kitą pasaulį, veikėjai nepasijaučia geriau, nes sužino tai, ko niekas nenorėtų sužinoti. Pasirodo, jų gyvenimas buvo vienas didžiulis eksperimentas. Visos mirtys, kančios ir ašaros buvo tiesiog kažkieno žaidimas. Bet pamažu veikėjai apsiprato su šia naujiena ir ėmė regzti planus... Manau, kad tai buvo itin rizikingas autorės sprendimas, kuris visgi pasiteisino ir taip tik dar labiau patvirtino mintis apie autorės originalumą.

Taip pat šioje knygoje bus itin svarbus Kalebo vaidmuo. Ar pamenate tokį? Tričės brolis, kuris išdavė ją ir visą jų šeimą... Neatskleisiu jo vaidmens šioje knygoje, bet skaityti bus tikrai įdomu ir tai tikrai jus visus sujaudins.

Tričė šioje knygoje itin pabrėžė norą gyventi, troškimą laimingos ateities, buvo itin optimistiška visos situacijos atžvilgiu. Mergina nepritarė daugybei sprendimų, nemažai jų priėmė pati. Šioje knygoje ji taip pat sužinojo daugybę dalykų apie savo mamą, kuri žuvo. Tai itin paveikė ją emociškai. Kaip ir pridera pagrindinei veikėjai, mergina priimdavo teisingiausius sprendimus, nors ne visada jos buvo klausomasi.

Deja, pagrindinis planas, kurio jums neatskleisiu, nebuvo vienas idealiausių ir sumaniausių. Nesakau, kad jis pavyko, bet buvo tam tikrų niuansų, kurie nuliūdins jus visus, kaip ir visą pasaulį.

Perskaičiusi šią knygą iš karto puoliau paskaityti įvairių minčių apie ją iš įvairiausių pasaulio kampelių... Taip pat atsiverčiau ir autorės blogą, kuriame ji aprašo kai kuriuos savo pasirinkimus dėl šios knygos. Taip pat galiu pasakyti, jog klausiau jos interviu, kur Veronica pasakojo apie visas tris knygas, kaip jos vystėsi. Ji nuo pat pirmos knygos žinojo, jog iš viso bus trys, taip pat jau iš pat pradžių žinojo knygos pabaigą.

Kalbant apie kūrinio struktūrą, "Lojalioji" bus sudaryta ne tik iš skyrių, parašytų iš Tričės pusės, bet ir Tobijaus. Taip, skaitytojai galės artimiau susipažinti ir su šiuo veikėju. Šį sprendimą autorė priėmė dėl tam tikrų priežasčių, kurias suprasite tik kūrinio pabaigoje, bet manau, kad istorijos papasakojimas iš dviejų asmenų pusės leidžia pažvelgti į kūrinį ir jo veikėjus labai šališkai, susidaryti ne kažkieno, o būtent savo paties nuomonę. Tuo labiau puikiai žinome, kad tai paskutinė trilogijos dalis ir būtų tikrai per daug sunku sutalpinti visą veiksmą į vieno žmogaus mintis. Norėtųsi praplėsti akiratį, nes kol vienas žmogus mato vieną, kitam žmogui nutinka visai kiti dalykai...

Aprašinėdama "Divergentės" knygą, itin lyginau ją su "Bado žaidynių" trilogija. Būtent "Insurgentė", o ypač "Lojalioji" parodo, kokios šios knygos skirtingos, bet žavios ir nuostabios savaip.  Galiu pasakyti, kad ši trilogija įeina į sąrašą mano mėgstamiausių fantastinių trilogijų ir knygų, nors tokių nėra daug.

Iš tiesų visuomet skaitant fantastinių trilogijų paskutines dalis būna liūdna. Ne tik dėl to, jog žinai, jog tai bus paskutinė knyga, bet ir dėl to, kad dažnai šios istorijos net ir pasibaigusios laimingai turi be galo daug neigiamų pasekmių... Divergentės trilogiją rekomenduoju visiems fantastikos gerbėjams. 

 Tokios knygos kaip ši, itin įkvepia kažką, kurti, rašyti, svajoti... Taip, kad šią knygą galėčiau pavadinti itin motyvuojančia. Esu parašiusi dvi istorijas, bet nei viena iš jų nėra fantastinė... O  šiuo metu, perskaičius šią trilogiją, mano galvoje šmėžuoja mintys būtent apie fantastinę knygą... Matot, kokį poveikį padarė ši trilogija? Todėl nedelsdami pulkite ją skaityti!

Beje, net kai ir perskaitysite šią knygą. Nesvarbu ar tai bus anglų kalba, ar lietuvių, neatsisveikinkite su šia trilogija, nes jau dabar yra kuriamas Divergentės filmas, o ateityje galime laukti ir kitų... Mane ši trilogija labai sužavėjo ir įtaukiau ją į mėgstamiausių knygų sąrašą, kur tikrai nėra daug knygų :)

5 komentarai:

Anonimiškas rašė...

Aš taip pat skaičiau knygas anglų kalba. Gal reikia paminėti, kad ir „Hunger games“ trilogija skaičiau būtent anglų, ne lietuvių kalba, nes lietuviškas vertimas mane tikrai nuvylė. Kažkaip vis viena tas artumas originalui ir originalūs vardai, man labiau priimtina.
Ši trilogija mane irgi prikaustė nuo pirmos iki paskutinės knygos. Nors skaitant „Allegiant“ pasidarė liūdna. Ne, ne dėl pabaigos. Kažkaip knygos išpildymas, vietomis (turiu omeny konkrečiai Trisės charakterio, jos likimo vystymą) buvo banalokas. Tas toks noras įrodyti, kad ji pradeda vertinti gyvybę, vėliau saldus susitaikymas su Tobijum ir viskas toliau... Tiesiog atrodo, kad autorė automatiškai piršo pabaigos minti nuo pat pradžių. Todėl tolimesni įvykiai manęs kažkaip net nebestebino. Tai va tikriausiai tai man mažiausiai patikusi dalis iš visų trijų knygų. Tačiau apibendrinus - trilogija tikrai verta dėmesio, įtraukianti, žaidžianti gal net skaitytojų jausmais.
Įdomu, kokios tos 5-kios tavo mėgstamiausios fantastinės trilogijos knygos?

Gabyx2 (www.skaitomknygas.blogspot.com) rašė...

Visiškai su tavimi sutinku, autorė tikrai pabrėžė Tričės norą gyventi, bei tokį keistoką, jai neįprastą požiūrį į gyvenimą...
Šiaip į komentarus retai čia atrašinėju, bet į klausimus visuomet atsakau:
1.Bado žaidynės
2.Divergentė
3.Delirium
4.Sielonešė
5.Kai aš žuvau
Čia ne visos trilogijos, bet visos iš fantastinių serijos :)

Anonimiškas rašė...

Gal galetum aprasyti knyga eonas.Drakonregio atgimimas? ir parasyti kokiu nors idimiu faktu?

Karolina Mikalauskaite rašė...

Gal žinot kur galimą ją nusipirkti?

Gabyx2 (www.skaitomknygas.blogspot.com) rašė...

"Lojalioji"? Jei taip, kiekviename knygyne manau rasi :)