Galima teigti, kad "Interneto Mergaitė" turi autobiografinių elementų, nes tai pasakojimas apie merginą, turinčią tinklaraštį, kuriame ji pasislėpusi po anonimo veidu, aprašinėjo savo kasdienybę. Tokia saviraiškos forma labai teigiamai paveikė pagrindinės veikėjos Penės asmenybę, nes tai buvo tartum atrama pačiomis sunkiausiomis akimirkomis. Žinojimas, kad bent vienoje vietoje tavęs niekas nesmerkia, kur tu esi reikalingas, labai pamalonina žmogų, bet reikia nepamiršti, kad virtualus gyvenimas niekada nepakeis realaus.
Bet istorija yra ne tik apie Penę ir jos tinklaraštį. Kūrinys pasakoja apie jos kasdieninį gyvenimą Didžiojoje Britanijoje, apie geriausią draugą - gėjų Eliotą, apie mylinčią šeimą ir paaugliškas intrigas mokykloje. Istorija pakeitė kryptį, kai Penė sužinojo, kad kartu su šeima Kalėdas praleis svajonių mieste Niujorke. Tai galima būtų pavadinti svajonių išsipildymu kiekvienai paauglei, bet visgi Penny iš pradžių net ir spyriojosi, bet nuvažiavusi nesigailėjo nei vienos praleistos akimirkos.
Niujorke skaitytojai susipažins ir su saldžiuoju Nojumi, kuris taip pat yra vienas pagrindinių romano veikėjų. Nojus yra tikras berniukas - saldainiukas. Tikriausiai nenustebinsiu, pasakydama, kad Penė juo susižavės ir kartu jie praleis nuostabiausias šventes gyvenime... Bet nederėtų pamiršti, kad šiuos įsimylėjelius skyrė tūkstančiai kilometrų ir kad Penės atostogos Niujorke neamžinos...
Puikiai visi žinote, kad meilė per atstumą yra tikrai įmanoma, bet tai nebuvo didžiausia problema. Vietoj to išaiškėjo ilgai slėptos ir viską keičiančios paslaptys, kurios sugriovė jaunuolių planus ir pakeitė gyvenimus.
"Interneto Mergaitė" yra labai moderni knyga, nes ji pritaikyta būtent šiuolaikiniam jaunimui. Čia rasite ir tinklaraščių, ir selfie, ir muzikinių grupių, ir daugybę kitų modernių subjektų. Pasakysiu aštriai, bet knyga geriausiai tiktų neilgam laikotarpiui: 3-4 metai ir po to ji prarastų tokį susidomėjimą vien dėl savo modernumo tokioje išmanioje visuomenėje. Labai puikiai prisimenu Jay Asher "Trylika priežasčių kodėl", kurioje autorius įterpė garso kasečių intarpus, lemiančius istoriją. Autorius teigė, kad pasirinko senamadiškas kasetes todėl, kad keliasdešimt metų atgal technikos naujovės nebuvo tokios dažnos ir kiekviena naujovė sukeldavo susidomėjimo bangą. Šiuo metu mes nespėjame vytis naujovių ir tiesiog nebekreipiame dėmesio į kasdieninius technikos atnaujinimus. Jay Asher norėjo išlaikyti tą autentiškumą ir konkretumą, kai tuo tarpu Zoe Sugg savo kūrinyje pridėjo tiek visko, kas būdinga tik šioms dienoms, kad nespėtumėte ant rankos pirštų skaičiuoti...
Lyginant su kitomis knygomis, "Interneto Mergaitė" tikrai turi panašumų su lietuvių mylimomis knygomis "Ana ir Prancūziškas bučinys" bei "Lola ir vaikinas iš gretimo namo". Faktas, kad tai meilė tarp dviejų kultūrų, dviejų skirtingų šalių atstovų, yra neabejotinas rodiklis, kuris mums ir leidžia prisiminti nuostabiai praleistas valandas, skaitant ir Stephanie Perkins knygas. Taip pat "Interneto Mergaitė" yra labai paprasta, lengva ir romantiška knyga, kuri jums leis aplankyti gražiausias Niujorko vietas, susipažinti artimiau su kultūrą ir žmonėmis. Tikriausiai knygos pavadinimas "Geek girl. Moksliukė" jums yra itin pažįstamas, nes panašaus stiliaus istorijos galite laukti ir šioje knygoje.
"Interneto Mergaitė" tęsinys |
4 komentarai:
Ten ne Zoella ta knyga sukure. Ji sumokejo zmogui ir parase. Pasiskaityk zurnaluose ar internete.
Ne "Online mergaitė", o "Interneto mergaitė" arba tada jau "Girl Online".
Ji turi ne virš 6000000, o virš 9000000 !
Ačiū už pastebėjimą dėl pavadinimo ;) Aprašymas paruoštas jau daugiau nei metus laiko, dabar tiesiog peržvelgiau knyguklubas.lt internetinę parduotuvę, kurioje dar prieš atsirandant knygai prekyboje ji buvo pavadinta "Mergina Online". :) O dėl followerių, vėlgi ta pati situacija - aprašymas rašytas prieš metus, bet ačiū, atnaujinsiu. :)
Siaip tai knyga kure jinai, su kitos rasytojos pagalba. Tai rode savo youtube kanale(vloguose).
Rašyti komentarą