2015 m. sausio 9 d., penktadienis

Susan Ee "Angelų įsiveržimas"

"Angelų įsiveržimas"  yra tikriausiai vienintelė knyga apie angelus, kurią skaičiau. Tikriausiai keistoka, žinant, kad tokių Lietuvoje išleista labai daug ir kad esu perskaičiusi milžinišką kiekį knygų paaugliams, bet taip jau yra ir negalima nuneigti. Galiu iš anksto pridurti, kad man kitų knygų net ir nereikia, užtenka vienos, bet beprotiškai geros!


Pagrindinė veikėja paauglė Penryn gyveno pasaulyje, kurį po netikėtos ir ilgai planuotos revoliucijos užgrobė angelai ir sunaikino viską, kas iki tol buvo brangu žmonėms:ištisus miestus, gražiausius pasaulio kampelius, gyvybiškai svarbias teritorijas. Žuvo milijonai žmonių, o likusiems, teko ieško pragyvenimo šaltinių. Vyko tikras karas dėl
Istorija prasidėjo tada, kai netikėtai iš dangaus nusileido žvilgančius baltus sparnus turintis angelas, kuriam teko susikauti su kitais angelais ir patirti daugybę sužalojimų, kurie galėjo privesti prie mirties. Kadangi aplinkybės susiklostė taip, kad Penryn kaip tik tuo metu prarado sesutę, kurią nusinešė vienas iš angelų, mergina nusprendė padėti sužeistajam angelui ir tokiu būdu susigrąžinti sesę. Taip prasidėjo 2 žmonių, siekiančių susigrąžinti savo gyvenimus, kelionė.

Angelas vardu Rafas ir Penryn visą laiką slapstėsi ir nemėgo viens kito, buvo pasiruošę bet kokiems viens kito veiksmams, bet bėgant laikui ši įtampa peraugo į paprastus jausmus, kai jaunuoliai labiau pažino vienas kitą, apsiprato su draugija. Kartu jie patyrė daugybę nuotykių, aprašytų knygoje, ne kartą bėgo nuo blogiečių, slėpėsi nuo žmonių, kurie nekentė angelų ir galėjo nužudyti Rafą. Man labai patiko tai, kad kai Penryn patekdavo į pavojų, Rafas ne visada puldavo jai į pagalbą, išskyrus gyvybę ir mirtį liečiančias akimirkas. Taip autorė suteikė galimybę skaitytojams susipažinti su netradicine veikėja, kuri galėjo apsiginti pati, nors skaitant apie įtemptas ir pavojų kupinas akimirkas buvo nesunku suprasti, kad Penryn laukė kol bus išgelbėta.

Pastaruoju metu labiau skaičiau YA literatūrą (žanras "Beveik suaugę"), nes buvau sužavėta daugybės autorių galimybe taip realistiškai ir įtaigiai perteikti daugybę paauglius liečiančių temų. Grįžusi prie fantastinės literatūros, šio kūrinio pagalba prisiminiau, kokios stiprios būna fantastinio žanro knygos ir kaip jos paveikia tavo mąstymą. Jau kurį laiką buvau pamiršusi šį poveikį ir tik "Angelų įsiveržimas" man padėjo tai prisiminti.

Penryn buvo tikrai fantastiška veikėja: ji galėjo kautis su keliais kartais sunkesniais vyrais, net sunkiausiose akimirkose išlikdavo optimistiška ir niekada neprarado vilties surasti savo seserį. Man veikėja pasirodė labai neegoistiška ir nuoširdi, prisimenant ne vieną epizodą, kurį atradau knygoje.

Rafas buvo neįprasčiausias angelas apie kokį esu girdėjusi ar skaičiusi. Vaikinas buvo agnostas, o tai reiškė, kad vaikinas abejojo Dievo egzistavimu, o kaip tai gali būti įmanoma, kai tu esi angelas?? Nors, žinant, kad angelai sunaikino ištisas šio pasaulio civilizacijas, niekas nebestebina... Rafas buvo labai paprastas ir užjaučiantis, galbūt net kuklesnis nei pati Penryn, o šios savybės puikiai derėjo tarpusavyje. Rafo tikslas buvo vėl įsilieti į angelų gyvenimą ir tapti vienu iš jų, nes dėl tam tikrų priežasčių jis buvo lyg ir nuošaliau nei kiti.

Manbe sujaudino Penryn šeima, kurią sudarė jos neįgali septynmetė sesutė ir mama, turinti nežymių psichikos problemų ir mėgstanti bendrauti su demonais... Deja, su Penryn sesute turėsite labai nedaug progų susipažinti, žinant, kas jai atsitiko... Penryn požiūris ir santykiai su mama buvo komplikuoti: jos lyg ir vengė viena kitos, daug laiko praleido atskirai, nors vis susitikdavo...

Knygos pabaiga mane šokiravo gerąja prasme: tikriausiai pabaigos įvykiai prasidėjo nuo akimirkos, kai Penryn ir Rafas pateko į angelų civilizaciją ir ten tesė savo neužbaigtus darbus... Pačios įdomiausios knygos vietos! Galimybė sudalyvauti puotoje, daugybė rizikos ir įtampos, neatrastos kraupios vietelės, o ypač viena iš jų, kuri palies ne tik Penryn širdį, bet ir visų skaitytojų, nes dar nebuvau skaičiusi knygos, kurioje taip bjauriai ir negailestingai būtų pasielgta su vaikais ir žmonėmis... Va va, šiek tiek atskleidžiau, belieka pulti ir skaityti!

"Angelų įsiveržimas" pavergė mano širdį, nes istorijoje galima rasti visko: veiksmo, emocionalių akimirkų, romantikos.  Labai rekomenduoju gerą fantastinę literatūrą mėgstantiems paaugliams, tikrai nenusivilsite šiuo kūriniu. Taip, pati idėja gal ir nelabai nauja, bet jos išpildymas tiesiog nepakartojamas. Jeigu lyginti su kitomis fantastinėmis knygomis, drąsiai lyginčiau su "Divergentė" dėl veiksmo intarpų, "Pandemonium" dėl slapstymųsi miške, "Bado žaidynėmis" dėl sesers situacijos ir daugybė kitų garsiausių fantastinių knygų. Nekantrauju paskaityti ir antrąją knygos dalį ir sužinoti, kas atsitiks toliau, nes jau dabar, kai paskaičiau kelias knygos "Pasaulis po to" anotacijos eilutes, supratau, kad laukia nuostabios valandos su kūriniu!

Skaitytojų nuomonės:

Tikrai nereali knyga. Rinkausi dvejodama, kad bus viena iš tų, kurias pradėjus skaityti galima daugiau akių nebevarginti. Bet juodai apsirikau - per tris dienas "prarijau". Siužetas įtemptas, intriguojantis, kutenantis nervus ir labai įdomus angelas, kaip veikėjas. Kažkaip neįtikėtina, kad jis toks sąmojingas ir mokantis pasišaipyti ir ta meilės istorija... tikrai verta perskaityti. Labai lauksiu kitų dalių. Nesinorėtų, kad tai būtų viena iš tų knygų, kurių tęsinių reikia ilgai laukti arba visai jie neišleidžiami.

Labai gera knyga. Pilna veiksmo, skaitymas lengvas ir buvo labai idomu nuo pat pirmųjų puslapių iki pat paskutiniųjų. Girdėjau, kad planuojamas filmas, labai lauksiu. Tikrai gera knyga.

Šiaip labai gera knyga, rašoma įdomiai, labai greitai rutuliojasi veiksmas, autorė tikrai nestokoja fantazijos ir sugeba išreikšti paauglės vidinį pasaulio matymą. Tačiau beskaitant kyla per daug klausimų į kuriuos nėra atsakymų. Trūksta paaiškinimo ir išsamesnio aprašymo... Atrodo jog paauglė mąsto labai paviršutiniškai ir be racionalaus mąstymo. Susidaro įspūdis kad dar knygos autorei trūksta profesionalumo.

Knyga nebloga, įtraukė savo apokaliptiniu pasauliu. Pasakojimas įdomus, pilnas įtampos ir nuotykių, tačiau skaitant iškilo klausimų, į kuriuos nebuvo atsakyta. Tikiuosi sulaukti visų atsakymų ir paaiškinimų kitose knygose.

3 komentarai:

Anonimiškas rašė...

Nusipirkau ir visą naktį skaičiau, o perskičiusi, verkiau. Galas buvo nuostabus ir rupėjo kas bus antroje knygoje. Herojai puikiai derantys tarpusavyje, net keista jog vienas jų angelas :D
Knyga nuostabi, meilės joje nedaug, tačiau yra jausmų stipresnių už meilę :)

Gabyx2 (www.skaitomknygas.blogspot.com) rašė...

Visiškai pritariu, man irgi sukėlė labai stiprius jausmus :) Sėkmės skaitant antrąją dalį! :)))

Anonimiškas rašė...

Kai nuejau i biblioteka pirmos dalies neradau tad teko paimti antraja. Pasaulis po to. Buvau tiesiog suzaveta sia knyga. Pasileidau muzika per ausines ir skaiciau. Patariu ir jums ta padaryti. Skaitant sirdis tiesiog dauzosi. Dabar laukiu kada nuvyksiu pirkti trecios dalies o pirmos ieskosiu bibliotekose. Beje neseniai suzinojau kad ta knyga nuo 15metu. Man maziau nei 15 bet esu sios knygos verge...��
Po truputi paskaiciau internete istrauku is 3dalies. Patariu nusipirkti. Nerealu!!!!!!��